مواد مخدر و سرطان، خطر ابتلا به انواع سرطان
رابطه مواد مخدر و سرطان از موضوعات بسيار مي باشد که بايد به آن ها توجه کرد، در صورتي که مصرف مواد مخدر افزايش يابد بر روي سلامت رواني، امنيت اجتماعي و سلامت جسماني فرد اثر مي گذارد و آن ها در معرض خطر قرار مي دهد يکي از آن خطرت بروز بيماري هاي لاعلاجي مانند سرطان مي باشد.
بر اساس تحقيقاتي که در اين زمينه انجام شده است مواد مخدر تا 90 درصد باعث بروز سرطان ريه و 30 درصد باعث سرطان مثانه، دستگاه گوارش و سرطان هاي ديگر شده است، در ادامه اين مقاله به بررسي تاثير مواد مخدر بر روي سرطان مي پردازيم و اگر در مورد مواد مخدر نياز به راهنمايي داريد مي توانيد از مشاوره ترک اعتياد در اين زمينه کمک بگيريد.
مواد مخدر و سرطان؛ نقش عامل نيکوتين


سرطان نوعي از بيماري مي باشد که در بسياري از اوقات خارج از کنترل انسان است و بر اثر ژنتيک، سن، سابقه خانوادگي، دلايل ارثي و نوسانات هورموني در افراد به وجود مي آيد و تنها بخش قابل توجهي از آن در کنترل انسان مي باشد.
نيکوتيني که در مواد مخدر وجود دارد به تنهايي خطر ابتلا به سرطان را به ميزان زيادي افزايش مي دهد و اگر نيکوتين به همراه الکل مصرف شود اين خطر را دو برابر  مي کند و زماني که مواد مخدر با مشروبات الکلي ترکيب شود باعث به وجود آمدن سرطان هاي دهان، حنجره، گلو و مري مي شود زيرا هنگامي که فرد الکل مصرف مي کند الکل به دستگاه ايمني اجازه نمي دهد تا سموم بدن را به راحتي دفع نمايد و زماني که سموم بدن در يک جا جمع شد سرطان به وجود مي آيد. عواملي مانند روش مصرف، ترکيب مواد مخدر و چگونگي توليد آن ها در بروز شدت و ضعف سرطان نقش بسياري دارد.سرطان و مواد مخدر تزريقي


افراد معتاد مواد مخدر را به شيوه هاي متفاوتي مصرف مي کنند اما بعضي از آن ها ماده مخدر را به شيوه تزريقي مورد استفاده قرار مي دهند که خطرناک ترين روش مصرف مي باشد و معمولا معتادان از سرنگ هاي يکديگر براي تزريق مواد استفاده مي کنند و اين امر باعث مي شود تا دچار هيپاتيت C شوند.
زماني که افراد معتاد از سوزن هاي مشترک استفاده مي کنند باعث مي شود تا با خون آلوده تماس داشته باشد و به اين ترتيب زمينه براي ابتلا به هپاتيت فراهم شود و اگر شخصي که گرفتار اين بيماري شده است متوجه نشود و مورد درمان قرار نگيرد هيپاتيت در او پيشرفت کرده و باعث بروز نوعي سيروز و سرطان کبد مي شود. به طور کلي سوء مصرف هر گونه مواد مخدري به واسطه تزريق دير يا زود خطر ابتلا به سرطان را در پي خواهد داشت و مشکلاتي را براي فرد به وجود خواهد آورد.


منبع:مرکز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-خطر ابتلا به انواع سرطان با موادمخدر غير ممکن است؟


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

Aries Jessica Josh همه چيز در مورد حيوانات خانگي قلاده سپکا tatooooo33 jdjddjd ياندکس آواي استقلال فروشگاه اينترنتي فايل ها