اعتياد به الکل | نشانه ها، علل و درمان اعتياد به الکل
نشانه هاي اعتياد به الکل چه مي باشد؟ الکل از مواد اعتياد آور به حساب مي آيد و قدرت اعتياد آوري آن« از ديگر مواد کمتر نيست و باعث مي شود تا تاثير عملکرد بدن کاهش يابد و به همين دليل جز مواد کند کننده دسته بندي مي شود، بنابراين الکل بر روي مغز اين افراد اثر مي گذارد و سرعت پردازش اطلاعات در ذهنش کم مي شود و عکس العمل هاي کندتري در موقعيت ها از خود نشان مي دهد، بريده بريده سخن گفتن، سخت راه رفتن از نشانه هاي اعتياد به الکل مي باشد.
براي آن که در اين زمينه اطلاعات بيشتري کسب کنيد و آگاهي شما در مورد الکل افزايش يابد اين مقاله را تا انتها مورد مطالعه قرار دهيد.
چه زماني مصرف الکل اعتياد محسوب مي شود؟


افرادي که الکل استفاده مي کنند و به آن اعتياد دارند تحت عنوان الکليسم شناخته مي شوند، سالانه تعداد زيادي از افراد هستند که به آن وابسته شده اند و تحت تاثير آن قرار گرفته اند، بسياري از افراد هستند که از نوشيدني هاي الکلي استفاده مي کنند اما در صورتي که اعتياد اتفاق مي افتد که فرد به صورت مکرر الکل استفاده کند و بدن او در مقابل الکل تحمل زيادي داشته باشد و در اين صورت شخص دچار وابستگي جسمي و رواني شود. چون بدن فرد در برابر الکل تحمل دارد براي آن که لذت هاي قبلي را درک کند مجبور مي شود ميزان الکل مصرفي را افزايش دهد و در صورتي که به صورت مداوم ميزان مصرف افزايش يابد بر شدت اعتياد و وابستگي فرد افزوده مي شود.علائم اعتياد به الکل


براي اين که متوجه شويد آيا شما و اطرافيان تان به الکل وابسته شده است يا خير علائم و نشانه هاي زير را مورد بررسي قرار دهيد، براي تشخيص نهايي بايد از متخصص در حوزه اعتياد کمک بگيريد و با او م کنيد:
افزايش ميزان يا تعداد دفعات مصرف


ايجاد تحمل بسيار بالا در برابر تاثيرات الکل


نوشيدن الکل در زمان هاي نامناسب ( براي مثال فرد بعد از بيدار شدن اولين کاري که انجام مي دهد نوشيدن الکل مي باشد.)


اجتناب از رفتن به مکان هايي که نمي تواند در آن نوشيدني هاي الکلي مصرف کند.


تغيير در روابط دوستانه، با افرادي دوست مي شود که اهل مصرف الکل هستند.


پنهان کردن مصرف


وابستگي به مصرف الکل براي انجام عملکردهاي روزانه


افزايش ميزان خواب آلودگي، افسردگي و مشکلات هيجاني


درگيري با مشکلات قانوني و اداري مانند دستگيري و اخراج شدن از محيط کار


 


منبع:مرکز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-اعتياد به الکل | يک روزه الکل را ترک کردم


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

Sally آموزش کسب و کار هاي اينترنتي براي بانوان Brian Chuck نرم افزار crm نادر سلامت youmovies Nick Dale Sherry ديباکام پردازش سدرا